« Listopad 2017 »

Kutak za roditelje

VIJEĆE RODITELJA

Vijeće roditelja je tijelo u kojem sudjeluju roditelji učenika škole. Ustrojava se na početku školske godine, kada roditelji učenika svakog razrednog odjela biraju između sebe svog predstavnika. Vijeće roditelja bira između sebe predsjednika i zamjenika predsjednika, a također predlaže i svog člana u Školski odbor.

Vijeće roditelja osniva se u svakoj školi, prema Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, a u cilju ostvarivanja zadaća školstva i povezivanja škole s društvenom sredinom te suradnje s tijelima škole, s Vijećem učenika kao i s drugim institucijama izvan škole važnim po pitanjima odgoja i obrazovanja, odnosno zaštite zdravlja učenika. Način rada i djelokrug Vijeća roditelja uređuje se Statutom škole, pa se tako u članku 142. navodeći sljedeće:

Vijeće roditelja raspravlja o pitanjima značajnim za život i rad Škole te:

-daje mišljenje o prijedlogu školskog kurikuluma, godišnjeg plana i programa rada

-raspravlja o izvješćima ravnatelja o realizaciji školskog kurikuluma, godišnjeg plana i programa rada Škole

-razmatra pritužbe roditelja u svezi s odgojno obrazovnim radom

-predlaže svog predstavnika u Školski odbor

-glasuje o kandidatu za ravnatelja Škole

-predlaže mjere za unapređivanje odgojno obrazovnog rada

-raspravlja o prijedlogu Etičkog kodeksa neposrednih nositelja odgojno –obrazovne djelatnosti i Kućnog reda

-daje mišljenje i prijedloge u svezi s organiziranjem izleta, ekskurzija, športskih i kulturnih sadržaja škole

-daje mišljenje i prijedloge u svezi s uvjetima rada i poboljšanjem uvjeta rada u Školi

-daje mišljenje i prijedloge u svezi s osnivanjem i djelatnosti učeničkih zadruga te sudjelovanjem učenika u njihovu radu

-daje mišljenje i prijedloge u svezi sa socijalno-ekonomskim položajem učenika i pružanjem odgovarajuće pomoći.

Kako bi djelovanje Vijeća roditelja ispunilo svoju svrhu, od ove školske godine otvaramo mogućnost ostvarivanja uspješnijeg kontakta između roditelja i njihovih predstavnika na način na se na dolje navedenu mail adresu mogu javiti sa svojim prijedlozima, savjetima i pitanjima.Ideja je da se u ovom sazivu, a nadamo se i u svim sljedećim sazivima Vijeće roditelja aktivnije uključi u “život” škole te da se komunikacija između samih članova Vijeća i roditelja poboljša.

vijeceroditeljaoshvar@gmail.com

SAZIV VIJEĆA RODITELJA U ŠK. GOD. 2017./2018.

PRO

CITATI-S.G..doc
 DIJETE I INTERNET.docx
 DISLEKSIJA.ppt