E-DNEVNIK

Kurikul 2018./2019.

« Studeni 2018 »

PROJEKT "MAŠKARE"

Još je jednom projekt "Maškare" u OŠ Hvar uspješno proveden. Imali smo priliku vidjeti mnoštvo zanimljivih, lijepih i maštovitih maski. Svi vrlo dobro znamo da se iza ovog projekta krije puno truda kako učenika i njihovih roditelja, tako i učitelja. Stoga, hvala svima koji su se potrudili da i ove godine OŠ Hvar na lijep i primjeren način sudjeluje u ovom gradskom, tradicijskom događaju.

Snimku povorke i nstupa OŠ Hvar možete pogledati na sljedećem linku:

SMIJEŠNE SCENE NASTALE PRILIKOM SNIMANJA VUČETIĆEVE INOVACIJE ZA BOLJI ŽIVOT

Snimanje filma svojevrsna je avantura na koju su se ove godine odvažili Nura Bićanić, , Karlo Domančić, Tali Škare, Una Vekić i Dahmar Vidmar, svi učenici 6. a  razreda naše škole, potpomognuti svojom mentoricom knjižničarkom Jelkom Kovačić Vidmar. Kao i na početku svake avanture nisu znali gdje će ih to odvesti no odvažili su se, pokrenuli kameru, dali mašti na volju, istraživali, eksperimentirali, dobro se zabavljali i puno se smijali. Upravo smijeh je bio razlog što su neke scene imale veliki broj repeticija. „Tišina snimamo!“, „Akcija!“, „Zvuk!“, „Zvuk ide!“, „Kamera ide!“, „Rez!!!“  - čulo se više puta!

No na kraju su i od smiješnih scena napravili mali filmić iz kojeg se može dobiti predodžba o njihovoj filmskoj avanturi koja je njih i njihovu školu odvela do prvog mjesta na natječaju „Inovacije za bolji život“  raspisanog od Državnog zavoda za intelektualno vlasništvo Republike Hrvatske i Koordinacije za provedbu prava intelektualnog vlasništva Republike Hrvatske u suradnji sa Svjetskom organizacijom za intelektualno vlasništvo.

Pogledajte i film ( klikom na fotografiju) sastavljen od smiješnih scena tzv. „failsa“ i nasmijte se zajedno s njima!!!

Projekt “VUČETIĆEVA INOVACIJA ZA BOLJI ŽIVOT“

U okviru projekta CSI Ivan Vučetić, planiranog s početka godine, učenici 6.a razreda su, vođeni mentoricom prof. Jelkom Kovačić Vidmar, osmislili zanimljivo i kreativno provođenje ovog projekta motivirano i natjecateljskim  karakterom, jer su snimljeni film prilagodili zahtjevima natječaja“Inovacije za bolji život“ i na njega se javili.  Uskoro je stigao i rezultat kojemu smo se svi obradovali. Na nagradnom natječaju, video uradak je osvojio prvo mjesto u konkurenciji radova učenika od 5. do 8. razreda i ukupni je pobjednik cijelog natječaja! Bravo, naši!!!