« Prosinac 2017 »

SOKOLOVI OŠ HVAR DRUGI U ŽUPANIJI
Autor: Jelka Kovačić-Vidmar, 6. 3. 2016.

Tekst napisao  trener Sokolova i učitelj TZK Božo Svetina:

Županijsko natjecanje u nogometu za osnovne škole

Natjecanje u nogometu održalo se u četvrtak, 03.03.2016 u Spaladium areni u Splitu. Zbog lošeg vremena predstavnici naše škole su morali putovati u Split trajektom koji kreće u 5:30, što je značilo dizanje oko 4 sata ujutro. Nakon dolaska u Split odlučili smo se prošetati kroz Split do Arene. Oko 9 sati su se okupile momčadi te smo pristupili ždrijebu. Ždrijeb nam je donio prvu utakmicu i najtežeg protivnika - OŠ Brda iz Splita pod vodstvom Venere Vlašić, mame naše poznate sportašice Blanke. Protivnička momčad razveselila se kad je čula da su izvukli OŠ Hvar misleći da će im to biti laka pobjeda. Kako su se prevarili! Naši dečki su u utakmicu ušli odvažno i čvrsto, bez respekta prema splitskoj momčadi. Iako su protivnici nekoliko puta u utakmici dolazili do vodstva naši dečki se nisu predavali te su ih svaki put stigli. Pravom momčadskom igrom utakmica je završila 4:4 te se pobjednik morao odlučiti izvođenjem šesteraca. Svaka momčad je pucala po tri šesterca. Nakon prva dva kruga rezultat je bio 2:2. Treći protivnički udarac je naš golman izvrsno obranio, a naš igrač smireno postignuo pogodak za 3:2 i pobjedu.

U utakmici za prvo mjesto protivnik nam je bila škola iz Solina. Odlično smo krenuli u utakmicu i poveli smo 1:0. Nakon toga smo imali još nekoliko odličnih prilika koje, nažalost, nismo iskoristili (3 prečke i 2 stative). Poslije smo se upoznali sa starim nepisanim pravilom: ako ne iskoristiš svoje prilike to ti se osveti. Protivnici su uspjeli izjednačiti, a poslije i povesti. Momčad se nije predala i stizala je protivničku prednost, ali umor, ozljeda jednog igrača i nedostatak sreće učinili su svoje. Izgubili smo...

Drugo mjesto u županiji je veliko postignuće, ali svi smo ga teška srca prihvatili jer smo znali da smo mogli više samo da nam sreća nije okrenula leđa. Ukratko, ponosan sam na našu momčad koja je marljivo trenirala, pokazala veliko srce i momčadski duh i na otočnom i na županijskom prvenstvu. Nadam se da će im sve ovo ostati lijepom sjećanju i da će ostati ekipa koja su postali kroz treninge i utakmice. Pobjedničku ekipu Sokolova čine : Marko Domančić, Andro Novak, Hrvoje Budić, Mateo Rajić, Marko Pavlović, Simon Milatić, Tonči Domančić, Ivan Blaž Brkušić i golmani Marko Bibić i Šime Vidmar.

Bila mi je čast trenirati ovako talentiranu i dobru generaciju sportaša.