GPiPR 2024./2025.

Kurikul 2024./2025.

Izvješće ravnateljice 2023./2024.

Školski razvojni plan 2024./2025.

« Listopad 2024 »

"Eko-patrola"

"Abeceda prevencije u OŠ Hvar"

"Razredni e-časopis"

ŠK.G 2024./2025.

ŠK.G 2024./2025.

ŠKOLSKA GODINA 2024./2025.

ŠKOLSKA GOD. 2024./2025.

PETI DAN RADIONICE "OTOK U CRNO-BIJELOM"
Autor: Nada Jeličić, 9. 10. 2024.

Na petom i posljednjem danu radionice fotografiranja kamerom obscurom, sudionici su iskoristili priliku da zabilježe predivne trenutke i ljepote mjesta Pitve, Vrisnik i Svirče. Kao i prethodnih dana suočili su se s izazovima nestabilnog vremena koje je dodatno otežalo određivanje optimalne ekspozicije. Unatoč promjenjivim uvjetima, sudionici su se trudili uhvatiti jedinstvene prizore Pitava, Vrisnika i Svirača.

U Vinogradarskoj zbirci, zajednički su pregledali svoje fotografije i razvijali ih. Tijekom procesa razvijanja, razgovarali su o tehničkim poteškoćama koje su imali zbog nepredvidivih vremenskih uvjeta i kako ih riješiti, ali i o kreativnim rješenjima koja su primijenili kako bi iskoristili dostupnu svjetlost.

Poslije razvijanja fotografija, sudionici su se počastili pitovskom tortom, uživajući u lokalnoj deliciji i razmjenjujući iskustva o svojim izazovima i uspjesima. Na samom kraju radionice usmjerili su se na izradu kreativnih platnenih vrećica s temom mozaika. Ovaj proces dodatno je potaknuo njihovu kreativnost.

Radionica je završila s osjećajem zajedništva i postignuća, a sudionici su otišli kući s novim znanjima i uspomenama koje će trajati. Ovaj dan bio je savršen završetak petodnevnog putovanja kroz svijet fotografije.

Na radionici su sudjelovali  Kayliee Adams, Nikolina Božić, Dana Buratović, Nika Buratović, Mia Carić, Anđela Čović, Sara Duboković, Bernarda Lučić, Barbara Mandlbaum, Marija Pavlović, Nikola Pavlović, Leona Svetina, Klara Tamim i Leona Tudor koji su se hrabro suočili s izazovima i zajedno stvarali prekrasne uspomene.

Rad sudionika biti će predstavljen fotomonografijom što će financirati Splitsko-dalmatinska županija, a u okviru programa koji provodi Agencija za upravljanje Starogradskim poljem.

Ova radionica ne bi bila tako uspješna bez zajedničkog truda, entuzijazma i timskog duha svih sudionika. Hvala svima što ste bili dio ovog putovanja! Nadamo se da će vas stečene vještine i iskustva potaknuti na daljnje istraživanje svijeta fotografije.