« Prosinac 2017 »

VINKO BULUM TREĆI NA DRŽAVNOM NATJECANJU "SIGURNO U PROMETU"
Autor: KATARINA RADOJKOVIĆ, 1. 6. 2017.

Nakon osvojenog prvog mjesta na županijskom natjecanju „Sigurno u prometu“ Vinko Bulum opet je razveselio cijelu školu svojim sjajnim nastupom na državnom natjecanju. Osvojio je izvrsno treće mjesto i ponosno predstavio našu školu i županiju.

Domaćin ovogodišnjeg državnog natjecanja bio je Zadar i OŠ Zadarski otoci, a natjecatelji i njihovi mentori bili su smješteni u apartmanskom naselju Zaton.

Nakon provedene županijske razine natjecanja dvije djevojčice i dva dječaka iz 20 županija i Grada Zagreba ostvarili su rezultat koji ih je doveo na državnu razinu natjecanja. Četrdeset i dvije djevojčice i isto toliko dječaka borilo se za prva dva mjesta koja osiguravaju nastup na europskom natjecanju autoklubova u Albaniji.

Vinko Bulum, učenik petog razreda naše škole, kao najbolji na županijskoj razini natjecanja uz još jednog dječaka i dvije djevojčice iz OŠ Plokite, predstavljao je  našu županiju.

Nakon oba dijela natjecanja Vinko je pokazao zavidnu razinu znanja iz prometne kulture te spretnost upravljanja biciklom. U konkurenciji 42 dječaka zauzeo je odlično treće mjesto i time zaslužio pehar, medalju i vrijedne nagrade. Svi u ekipi pokazali su odgovornost i želju za postizanjem što boljeg rezultata te je na kraju ekipa Splitsko – dalmatinske županije zauzela odlično četvrto mjesto.

U pauzi natjecanja organizatori su se pobrinuli da nam ne bude dosadno. Natjecatelji imali organizirano slobodno vrijeme uz sportske igre i animacijske programe u turističkom naselju Zaton, vozili su bicikl labirintom života i isprobali pijane naočale. Svi skupa smo se upoznali sa znamenitostima Zadra, prošetali do Orgulja i Pozdrava suncu. Kao vrijednu uspomenu imamo i milenijsku fotografiju poznatog fotografa Šime Strikomana sa zadarskog Foruma. Druženje i natjecanje ostat će nam u lijepom sjećanju. Čestitamo još jednom našem Vinku na ovom velikom uspjehu!

Katija Barbić, mentorica