« Travanj 2024 »

NATJECANJE-IZLOŽBA IZ PODRUČJA VIZUALNIH UMJETNOSTI I DIZAJNA-LIK
Autor: Pavla Jurić, 15. 3. 2024.

S ponosom dijelimo vijesti o uspjehu naših učenika na ovogodišnjem natjecanju iz likovne kulture LIK 2024, održanom 2. veljače.
U konkurenciji 12 talentiranih sudionika, tri naša učenika su se istaknula svojim iznimnim radovima te su se plasirala na županijsko natjecanje.
Čestitamo Juliji Domančić, Nataliji Anastasiji Fio i Jerku Pavloviću, učenicima osmih razreda na ovom izvanrednom postignuću, kao i njihovom mentoru Dominiku Duboviću, učitelju likovne kulture.
Ovogodišnja tema natjecanja, "Suvremena školska uniforma", izazvala je naše učenike da kreativno razmišljaju i primijene ključne pojmove likovne kulture kao što su omjer veličina likova, ritam te kontrast svijetlo-tamno u svojim radovima. Njihova sposobnost da ove koncepte pretvore u vizualno privlačne i originalne dizajne suvremenih školskih uniformi bila je ništa manje od izvanredne.

Tri izabrana rada poslana su na županijsku razinu natjecanja, koja se održala 7. ožujka.2024.
Posebno ističemo uspjeh Julije Domančić, učenice 8a. r. čiji je rad zasluženo zauzeo visoko četvrto mjesto na županijskom natjecanju.
Julijin rad istaknuo se kreativnošću, inovativnim pristupom temi te izvanrednom primjenom zadanog zadatka.

Želimo izraziti naše divljenje i čestitke svim našim učenicima koji su sudjelovali na natjecanju, kao i svima koji su ih podržavali i vodili kroz ovaj kreativni proces. Njihov trud i predanost umjetnosti i kreativnosti čine nas iznimno ponosnima.

Juliji, Nataliji Anastasiji, Jerku, kao i svim ostalim sudionicima natjecanja, upućujemo iskrene čestitke. Vaša postignuća inspiracija su svima nama i sjajan primjer kako talent, rad i predanost mogu dovesti do izvanrednih rezultata.

S nestrpljenjem iščekujemo buduća natjecanja i uspjehe koje će naši učenici sigurno nastaviti ostvarivati.

Bravo, likovni tim OŠ Hvar!

Radovi učenika sa školskog natjecanja koji se nisu plasirali na županijsku razinu: