« Prosinac 2017 »

Imaj svoju viziju, ugasi televiziju - obilježen Mjesec borbe protiv ovisnosti
Autor: Jelka Kovačić-Vidmar, 15. 12. 2015.

I ove školske godine obilježili smo Mjesec borbe protiv ovisnosti radionicom pod nazivom "Imaj svoju viziju, ugasi televiziju". Cilj je bio osvijestiti učenike o štetnosti prekomjernog gledanja TV-a.

I ove školske godine obilježili smo Mjesec borbe protiv ovisnosti radionicom pod nazivom "Imaj svoju viziju, ugasi televiziju".

Mjesec borbe protiv ovisnosti obilježen je nizom radionica pod nazivom „Imaj svoju viziju, ugasi televiziju“. Radionice su održane od 4. do 8. razreda. Izlagači i moderatori radionice bila su dva učenika osmih razreda Rea i Jure koji su pripremljeno prezentirali svima. Cilj ovih radionica je bio osvijestiti učenike o vlastitim navikama gledanja TV-a, kao i ukazati na štetne utjecaje gledanja TV-a te poticati učenike na aktivno korištenje slobodnog vremena.

Radionica se sastojala od 4 dijela: prvi dio je bio teorijski u kojem su iznesene zanimljivosti o TV-u i povijesti TV-a, zatim je stavljen naglasak na utjecaj TV-a – pozitivan i negativan. U drugom dijelu su prezentirani rezultati ankete provedene u našoj školi o navikama gledanja TV-a učenika. Treći dio je bio radionica u kojem su učenici u grupnom radu smišljali slogan o štetnosti TV-a, jedna grupa je bila žiri koja je birala najbolji slogan te je isti bio i nagrađen. Na kraju radionice provedena je evaluacija u kojoj su učenici radionicu ocijenili kao poučnu, korisnu i zanimljivu.

Najbolji slogani izloženi su na vidnom mjestu škole.

Priloženi dokumenti:
ovisnost_2.jpg (1.82 MB)