« Kolovoz 2017 »

Vidi i klikni!
Autor: Zorka Bibić, 7. 10. 2015.

Dana 24. i  25. rujna u dvorani OŠ Hvar Hrvatski autoklub (HAK) je proveo program prometne preventive kroz interaktivnu radionicu „Vidi i klikni“. Na radionici su sudjelovali učenici prvih razreda OŠ Hvar s učiteljicama Ines Buzolić i Ivanom Visković i starija dobna skupina dječjeg vrtića „Vanđela Božitković“.

Program „Vidi i klikni“ realizirali su certificirani stručnjaci HAK-a  Andrijana Šimunec i  Mladen Matković iz Odjela za edukaciju i prometnu preventivu.

Sudjelovanjem na radionici djeca su stekla informacije i vještine potrebne za sigurnije sudjelovanje u prometu, a sve to  kroz rad, igru i osobno iskustvo. Polaznici su bili impresionirani opremom: modelima automobila na napuhavanje, malim električnim automobilom, pješačkim prijelazom i lutkom Hakijem.

Simulacijom prometnih situacija i opasnosti kojoj mogu biti izloženi te uključivanjem samih polaznika u promet kao aktivnih sudionika na najbolji mogući način objašnjene su polaznicima konkretne situacije u prometu i kako izbjeći one opasne.

Uz odličnu koordinaciju voditelja polaznici su na jednosatnoj radionici naučili  kako pravilno koristiti nogostup, prelaziti cestu korištenjem obilježenog pješačkog prijelaza, prelaziti raskrižje, ostvariti vizualni kontakt i komunikaciju s vozačem, propisno i pravilno ući u automobil te koristiti sigurnosni pojas na prednjem i stražnjem sjedalu.

Ova radionica je pokazala da vrijedi poznata izreka:

Čujem i zaboravim.

Vidim i zapamtim.