« Studeni 2017 »

Ne Facebook nego book - obilježen Mjesec borbe protiv ovisnosti
Autor: Zorka Bibić, 23. 12. 2014.

I ove godine OŠ Hvar se uključila u obilježavanju Mjeseca borbe protiv ovisnosti. Ovogodišnja tema bila je „ FACEBOOK“.

Razrednici viših razreda su na satu razredne zajednice s učenicima pogledali edukativne video materijale ( koje smo dobili od udruge „Ćakula kroz život“) te su ih kroz radionice upozorili na opasnosti i posljedice svake ovisnosti.

Peti razredi obradili su temu „Marihuana“, šesti „Ovisnička priča“, sedmi „Alkoholizam“.

Pedagogica škole Jelka Bracanović i logopedica Lukrecija Lovrinčević su zajedno s učenicama 8. b razreda osmislile i napravile Power Point prezentaciju na temu Facebook.

Učenice Zoa Abdulmar, Hanna Claudius Brakus i Melisa Bašić prezentaciju su prikazale na satovima razredne zajednice (4. -8. razreda) te upoznale učenike s poviješću Facebooka, dobrim i lošim stranama, ovisnošću o Facebooku i posljedicama te ovisnosti. U okviru Mjeseca borbe protiv ovisnosti stručni tim škole proveo je anketu o učeničkim navikama korištenja Facebooka koja je pokazala da većina naših učenika provodi puno vremena na Facebooku, prihvaćaju i nepoznate „prijatelje“ te je manji broj doživio, ali i vršio nasilje preko Facebooka. U radioničkom dijelu prezentacije učenici su sudjelovali u kvizu znanja i svojim su odgovorima pokazali koliko su bili pažljivi tijekom prezentacije. Simbolične nagrade uručene su paru s najvećim brojem bodova.

Na  kraju, naše cure su stripom prikazale kako najbolje i najkvalitetnije provoditi svoje slobodno vrijeme i kako se ponašati na Internetu.

Kroz evaluacijski listić su istaknuli da je tema bila zanimljiva, poučna i korisna, a najzanimljiviji dio prezentacije bili su strip i anketa.

I naša poruka i moto za kraj je „NE FACEBOOK NEGO BOOK“.