« Ožujak 2024 »

10. JUBILARNI ROBO CUP JUNIOR ZAGREB 2021
Autor: Nada Jeličić, 23. 5. 2021.

Unatoč otežanim uvjetima pripreme i organizacije natjecanja robotičari ne posustaju. 8. i 9. svibnja virtualno i na više lokacija  održano je Robo Cup natjecanje Zagreb 2021.

Na natjecanju je bilo prijavljeno 36 ekipa u šest kategorija. Sve prijavljene ekipe nisu sudjelovale jer se zbog malo održanih radionica kroz ovu školsku godinu nisu osjećale spremne.

Našu školu predstavljala je ekipa Foranke. Članice ekipe su Antea Mihovilčević i Sara Emuši Benjak, učenice 7. b razreda. Natjecali su se u kategoriji On Stage. Tema njihovog nastupa je virtualno putovanje. U vrijeme pandemije, kada su putovanja ograničena odlučile su publici predstaviti robota turističkog vodiča i svjetski poznate znamenitosti, Hvarsko povijesno kazalište i Eifelov toranj. Svoj rad su predstavile u tehničkoj prezentaciji i video nastupu koje možete pogledati.

Rezultat natjecanja za naše Foranke odličan, 1. mjesto. Zbog dobne granice od 14. godina za sudionike svjetskog virtualnog natjecanja ekipa Foranke neće sudjelovati na svjetskoj smotri.

Iako je Saru i Anteu pandemija spriječila da sudjeluju prošle godine na otvorenom prvenstvu Portugala koje se trebalo održati na Azorima i svjetskom Robo Cup natjecanju u  Bordeaux –u u Francuskoj nisu posustale u robotičkim aktivnostima.

„Robotika nam je postala najdraža aktivnost. Kroz robotiku smo spoznale našu zanimaciju i dobile uputu za daljnje školovanje te možda jednog dana i posao. Programirajući robote mislimo da bi jednog dana mogli pomoći ljudima.“ (Sara i Antea)

Velike čestitke Sari, Antei i njihovoj mentorici učiteljici Katiji Barbić.